Aamir Khan Küçükken Nasıl Borç İçinde Yüzdüklerinden Bahsediyor

Laal Singh Chaddha'nın fiyaskosundan sonra Aamir Khan, Bollywood filmleri yapmaya ara verdiğini duyurdu. Oyuncu-yapımcı kısa süre önce, bir baba olarak hayatındaki özel bir anı kutladı; kızı Ira Khan ve nişanlısı Nupur Shikhare, aileleri, arkadaşları ve akrabaları için özel bir nişan partisine ev sahipliği yaptı. Şimdi aktör, Humans of Bombay'a ailesinin aile için mücadele ettiği zamanı hatırladığı samimi bir röportaj verdi. Babası Tahir Hussain'in büyük bir yapımcı olduğunu ancak her zaman borçlarını ödediği için kötü bir iş adamı olduğunu ortaya çıkardı.
Zor günleri hatırlayan Aamir Khan, ''Locket diye bir film olduğunu hatırlıyorum. En büyük aktörlerden bazıları: Jitendra, Rekha, Kader Khan falan vardı. O zamanlar oyuncular yılda yaklaşık 30 film çekerdi. Yani o kadar ünlü bir yapımcı değilseniz, bu tür bir önceliğe sahip olamazsınız. Böylece babam itilip kakılırdı. Bu film tarihlere takıldı ve babamın filmi yapması sekiz yıl sürdü.'' İnsanların sık sık evine gelip para talep ettiğinden bahseden Aamir, "Durum o kadar kötüydü ki neredeyse sokakta kalmıştık." dedi.
"Onu bu durumda görmek bizi o kadar çok üzdü k... Ona borç para verenler arardı. Babam da onlara ödeyecek parası olmadığı konusunda ısrar ederdi, oyuncular filminin sanki olmayacağını söyleyerek ona film hakkında konuşma fırsatı bile vermediği için onları sorgulardı, ben ne yapabilirdim?''
Oyuncu, o zamanlar 10 yaşında bir erkek çocuğu olarak babasına yardım edemediği için nasıl çaresiz hissettiğini hatırladığında duygulandı. ''Bizi en çok üzecek şey, babamızı o halde görmekti. O çok basit bir adamdı. Belki de bu kadar borç almaması gerektiği konusunda yeterince aklı sahibi değildi.'' diye ekledi.
''Babam ortalamanın üzerinde bir yapımcıydı. Duyarlılıkları iyiydi ve iyi hikayeler seçiyordu ama iş dünyasından anlamıyordu. Bu sonuca ancak filmleri iyi gittiği için varabiliriz ama o her zaman borç içindeydi.''  dedi.