Vicky Kaushal Masaan İçin İlk Tercih Değilmiş!

'Masaan' filmi ile ün kazanan Vicky Kaushal aslında bu film için ilk tercih olmadığını açıkladı.

Anılar şeridinde bir yolculuk yapan Vicky şunları söyledi: ''Bu, benim oyuncu olmak istediğim ve Neeraj Ghaywan'ın yönetmenlik yapmak istediği 2010 yılı zamanlarına dayanıyor. İkimiz de yolculuğumuza 'Gangs of Wasseypur'da yönetmen yardımcısı olarak başladık. Yani, oyunculuk becerilerimi geliştirmek için tiyatro yapmaya başladığımı yaz. 2013 yılında Pune'a seyahat ederken tekrar karşılaştık ve hayat ve iş hakkında konuşmaya başladık. Sohbet sırasında onun bir film çektiğini ve bir yapımcı aradığını ancak bununla mücadele ettiğini öğrendim. Daha sonra Rajkummar Rao ile filmde pilot tanıtım yaptığını paylaştı. Masaan'ın kısıtlı bütçesi nedeniyle bir mela oluşturamadılar, ancak gerçek bir mela çekmek için beklemek zorunda kaldılar. Benaras'taki mela genellikle Ekim ayında olur ve Raj'ın randevularıyla ilgili bazı sorunlar vardı, bu yüzden bu rol için bir boşluk vardı ve ben de hemen içine atladım. Seçmeler yaptıktan sonra nihayet bu rol için seçildim.'' diyor.
Vicky Kaushal, bir sahneyi çekerken gerçekte nasıl ağlamaya başladığını hatırladı: "'Yeh dukh kaahe khatam na hota be' sahnesinde çok ağladım. Ağlamamam gerekiyordu ama bir şekilde sonunda ağlayıp sızlandım. Ayrıca sahne için sarhoş rolü yapmak zorunda kaldım, bu yüzden doğal görünmesi için hayatımda ilk kez sarhoş oldum. Yoğun bir sahne olduğunu biliyordum ve elimden gelenin en iyisini yapmak zorundaydım.'' 
'Uri: The Surgical Strike' aktörü açıklamaya devam etti: ''Böylece sahne sona erdi ve arka planda, üzerinde bir trenin hareket ettiği bir köprü vardı, kornayı duydum ve otomatik olarak 'tu kisi rail si guzarti hai … ana kisi pul sa thartharaata hoon'. Cümlemi bitirdikten sonra gözyaşlarımı tutamadım.'' Biz de bilsek ne dediğini...filmi açıp yarıda bırakmıştım.
"O kadar doğal görünüyordu ki Neeraj bu sahneyi saklamamız gerektiğini söyledi. Filmi çektikten sonra tüm ekip ayrıldı, sadece Neeraj, Avinash (DOP) ve ben kaldık. Üçümüz Banaras dağ geçidinde gezintiye çıktık ve Neeraj bize iki sahnede ağlamamı istemediğini söylüyor ve yüzük atma sahnesini tekrar çekip çekemeyeceğimizi soruyordu. Neyse ki Avinash'ın küçük kamerası vardı, bu yüzden o sahneyi bir elektrik direğinin altında yeniden çektik. En iyi yanı, Neeraj'ın beyaz gömleğini yeterli ışık olmadığı için reflektör olarak kullanmasıydı. Ve resim böyle çekildi." diye bitirdi Vicky.

Kaynağa gitmek için tıklayınız.