DARLINGS

Darlings...İsmi ne de hoş geliyor kulağa! Sevgililer! Canlarım! Ve benzeri benzeri..Her şekilde kulağa bu kadar hoş gelen film -benim fikrime itibar ederseniz eğer- çok da tatlı ve hoş bir film değildi aslında. Neden mi? Buyurun aşağıya. 


Filmin Konusu: İçki sorunu olan dengesiz ve öfkeli kocasının çizgiyi aşmasının ardından intikam almak için cesaretini toplayan Badru, annesiyle birlikte acemice bir plan yapar. -Netflix.
Konunun detaylarına elbet inmeyeceğim çünkü spoiler vermemek için elimden geleni yapmalıyım. Ben bu filmi 'önerilenler' kısmına alma gereği duydum. Çünkü yer yer filmde gülümsememizi gerektiren durumlar olsa da aslında altında kocaman bir eleştiri yatıyor. Evet, bir kadın eşi için son derece fedakarlıklarda bulunabilir fakat bunun cıvkı çıkmamalı, öyle değil mi? Sırf erkek diye bazı şeyleri elinin kiri olarak düşünen kesim için konuşuyorum. Kadın - erkek herkesin kesinlikle izlemesini istediğim bir film bu. Ha bir de, film öyle bitiyor ki, sen ne kadar intikam almaya çalışsan da, vaz da geçsen, ilahi adalet yerini buluyor demekten de geri duramıyorum :)

Yorumlar

BU HABER HAKKINDAKİ DÜŞÜNCELERİNİZ NELER ?