İşte Aksiyon İsterken Kralın Nasibine Düşen Pay!

Shah Rukh Khan ve Yash Raj Films arasındaki uzun süredir devam eden birlikteliğin arkasındaki ana nedenlerden birinin Dilwale Dulhania Le Jayenge olduğunu hepimiz biliyoruz. Ancak süperstar kısa bir süre önce, onu her zaman eskimeyen bir aşk efsanesi haline getirmeyi başaran rekor kıran filminin başlangıçta yapmak istediği bir şey olmadığını açıkladı. Görünüşe göre SRK, sinema kariyerinin başlangıcından beri hep bir aksiyon filmi yapmayı arzulamış. Film yapımcısı Aditya Chopra, oyuncu için bir senaryo üzerinde çalışmaya bile başladı ama aniden durum değişti ve dünya DDLJ'ye sahip oldu. Görünüşe göre aksiyon dileği de Pathaan ile gerçek oldu.

Shah Rukh Khan'a YRF bayrağı altında bir aksiyon filmi için teklif götürüldüğü 90'ların başlarını hatırlatan süperstar, bir röportajda şöyle açıkladı: ''Film endüstrisine girdiğimden beri bir aksiyon filmi yapmak için büyük bir arzum var. Aditya ile yola çıktığımızda benim için bir aksiyon filmi yazdı. Romantizm ya da sosyal drama yapabileceğimi hiç düşünmemiştim. Ama bir gün bana geldi ve 'Bu fikirden vazgeçebilir miyiz Shah Rukh? Yapacak bir aşk hikayem var.' dedi.'' dedi. Ve gerisi tarih oldu! Bilmeyenler için, Dilwale Dulhaniya Le Jayenge'de, başrol oyuncusu olarak Kajol da yer alıyordu ve film yirmi yılı aşkın bir süredir sinemalarda gösterime girerek tarihin en uzun soluklu filmi oldu.
Öte yandan Shah Rukh Khan, yakında bir başka YRF girişimi olan Pathaan'ın lider adamı olarak geri dönecek. Filmde bir casus rolünde oynayacak. Bir aksiyon projesi yapma fırsatına nasıl eriştiğinden bahseden SRK, ''Pathaan dediği zaman Adi, bu sefer sorun COVID'di ve sadece biraz çekime izin verildi. Hemen üzerine atladım ve ekibime 'O iptal etmeden önce yapalım' dedim. Bu yüzden çalıştım ve bir vücut yaptım. Ama hiçbirini istemediler. Bana 'Sen sadece havalı hareketler yap' dediler.'' dedi. Siz ne düşünüyorsunuz bilmiyorum ama ben eski Hint filmlerinin tadını özlüyorum..

Kaynağa gitmek için tıklayınız.

Yorumlar

BU HABER HAKKINDAKİ DÜŞÜNCELERİNİZ NELER ?