Şarkıdan Ötürü Pathaan Protesto Ediliyor ve Heykeller Yıkılıyor!

Bollywood topluluğu ve Shah Rukh Khan'ın pek çok hayranı, Pathaan adlı filmine sevgi yağdırmaktan kendini alamazken, film Hindistan'ın belirli bölgelerinde bazı sorunlarla karşı karşıya. Görünüşe göre, sağcı bir grubun filmin gösteriminin yasaklanmasını talep etmesi ve aynı zamanda bikinili popüler aktris Deepika Padukone'nin de yer aldığı yakın zamanda yayınlanan 'Besharam Rang' şarkısına itiraz etmesi nedeniyle bir miktar aksama yaşadı.
Görünüşe göre Veer Shivaji grubu adlı bir grup, Indore'da sokaklarda, bir yol kavşağında süperstar Shah Rukh Khan'ın heykellerini yaktıkları protestolar planladı. Raporlara göre protestocular, Deepika Padukone'nin yer aldığı "Besharam Rang" şarkısının Hindu topluluğunun duygularını rencide ettiğini iddia etti. Bu nedenle önümüzdeki yıl Ocak ayında vizyona girmesi beklenen Pathaan'ın vizyona girmesinin yasaklanmasını talep ediyorlar.
Bu muhtemelen SRK filminin bu konuya ilk denk gelişi değil. Bu haftanın başlarında, şarkı yayınlandıktan sonra, Madhya Pradesh İçişleri Bakanı Narottam Mishra da romantik parçadan duyduğu hoşnutsuzluğu dile getirdi. Bir etkinlik sırasında medyaya konuşurken sadece Deepika Padukone'nin kıyafetlerine ve şarkının kendisine itiraz etmedi. '''Besharam Rang' adlı şarkının adının da bu anlamda sakıncalı olduğunu düşünüyorum. Şarkı kirli bir zihniyetle yapılmış, oyuncu ve aktrisler sakıncalı bir şekilde yeşil ve safran rengi giysiler içindeler." 

Yorumlar

BU HABER HAKKINDAKİ DÜŞÜNCELERİNİZ NELER ?