Shah Rukh Khan İlk Kez Boykot Hakkında Konuştu

Shah Rukh Khan'ın başrol oyuncusu olduğu Pathaan'ın tanıtım fragmanının yayınlanmasının ardından film oldukça ses getirdi. Bunu takiben, yapımcılar ilk şarkı olan "Besharam Rang"ı yayınlarken, film internette büyük bir saldırıya uğradı ve bir nefret kampanyası başlatıldı. Pathaan'a yönelik boykot çağrısıyla ilgili düşüncelerini dile getiren SRK, Perşembe günü konuyla ilgili ilk kez sessizliğini bozdu.
Bilmeyenler için, günün erken saatlerinde Shah Rukh, 28. Kalküta Uluslararası Film Festivali'nin (KIFF) açılış törenine katılmak üzere Kalküta'ya gitti. Bollywood yıldızı sahneyi devralırken, ''Zamanımızın kolektif anlatısı sosyal medya tarafından şekillendiriliyor. Sosyal medyanın sinemayı olumsuz etkileyeceği inancının aksine, sinemanın artık çok daha önemli bir role sahip olduğuna inanıyorum.'' diyor.
Khan, sözlerine şöyle devam etti: ''Sosyal medya genellikle insan doğasını temel benliğiyle sınırlayan belirli bir dar görüş tarafından yönlendiriliyor. Olumsuzlukların sosyal medya tüketimini arttırdığını dolayısıyla ticari değerini de arttırdığını bir yerde okumuştum. Bu tür arayışlar, kolektif anlatıyı çevreleyerek onu bölücü ve yıkıcı kılıyor.''
57 yaşındaki oyuncu, ''Bir süredir görüşemiyoruz ama dünya artık normalleşiyor. Hepimiz mutluyuz ve en mutlusu benim. Ve şunu söylemekten çekinmiyorum, dünya ne yaparsa yapsın, ben, sen ve dünyadaki tüm pozitif insanlar, hepimiz hayattayız.''
BJP'den Madhya Pradesh İçişleri Bakanı Narottam Mishra'nın filmdeki şarkılardan birinin "kirli bir zihniyet" gösterdiğini iddia etmesinden ve eyalette yayınlanmasını engellemekle tehdit etmesinden günler sonra yorumları geldi. Her şey, Deepika Padukone'nin 'Besharam Rang' şarkısında, aleyhlerine göre Hinduizm'de kutsal olan safranı andıran turuncu bir kıyafet giymesi nedeniyle meydana geldi.

Yorumlar

BU HABER HAKKINDAKİ DÜŞÜNCELERİNİZ NELER ?