Sosyal Medya Takipçi Sayısına Göre Oyuncu Seçme Mi?

Aktörler artık sadece oyunculuk yapmakla kalmıyor, aynı zamanda insanları da etkiliyorlar. Görünüşe göre bir kişiyi bir aktör veya bir etkileyici olarak ayıran bu çizgi bulanıklaşıyor. Yakın tarihli bir tartışma sırasında Vidya Balan, Mrunal Thakur, Huma Qureshi ve Nimrat Kaur bu konuda samimi konuştu.

Bu Bollywood'un hanımları kısa süre önce birlikte sohbet ettiklerinde, Bollywood'un karanlık tarafını ve yapımcıların artık sosyal medya takiplerine göre oyuncu kadrosuna nasıl baktıklarını açtılar. Ne kadar çok takipçin varsa o kadar çok mu şanslı oluyorsun yani?Reddit'te News18, Vidya Balan, Mrunal Thakur, Huma Qureshi ve Nimrat Kaur ile yapılan yuvarlak masa tartışmasından bulduğumuz bir klipte, yıldızların bir rol üstlenirken karşılaşmaları gereken bu yeni engelden bahsetti. Aktrislerin yuvarlak masa sohbetinden alınan bu klip, Vidya'nın "Sosyal medyada herkesin o kadar fazla takipçisi var ki artık bu durumun oyuncular için pek de farkı kalmıyor.'' demesiyle başlıyor. 'Kahaani' aktrisi, "Daha yeni oyuncular kadroya alınırken, görünüşe göre 'Takipçi durumunuz nedir' diye soruluyor ve sonra buna bağlı olarak (kadrolu) oluyorsunuz." Vay be.
Mrunal Thakur da benzer bir durumdan geçildiğini ve bu nedenle projelerin kaybedildiğini ortaya koyuyor. Televizyondan Bollywood'a dönen aktris, "Takipçim olmadığı için çok fazla marka kaybettim." diyor. Bunu duyan masada bulunan diğerleri - Nimrat Kaur, Huma Quereshi ve Vidya Balan "Bu çılgınlık." ve "Bu delilik." yorumları yaptı.
Huma Qureshi, markaların yıldızlardan güçlü bir sosyal medya varlığına sahip olanlara doğru kaydığından bahsederken, Mrunal, ''Oyuncu seçimi için de, kast direktörleri arasında adınız tartışılırken, soru şu: 'Ne kadar hayran takip ediyor?' Ben de çok güzel bir filmi kaybettim çünkü yeterince takipçim yoktu ve 'Şimdi ne yapmam gerekiyor? Etkileyici olmak zorunda mıyım?' diye kendime sordum.'' diyor.
Buna Huma Qureshi, "Ben bir etkileyici değilim, ben bir aktörüm." diye ekledi. Daha sonra, ''Neredeyse paralel bir iş haline geldi. Batı'da da birçok aktör ne olursa olsun etkileyici gibi davranmıyorlar. Çoğumuz – kendimi de dahil ediyorum, bazen sadece influencer gibi davranırız. Benim işim bunu yapmak değil, benim işim oyunculuk yapmak- ve büyük bir fark var arada. Bir yerlerde bu durumun çok bulanıklaştığını düşünüyorum, gerçekten bulanık hale geldi. 10 milyon takipçinizin olması, o kısmı iyi yapabileceğiniz anlamına gelmiyor.''

Kaynağa gitmek için tıklayınız.

Yorumlar

BU HABER HAKKINDAKİ DÜŞÜNCELERİNİZ NELER ?