Aamir Khan Darr Filmini Neden Reddettiğini Söylüyor

Bollywood süperstarı Aamir Khan, birtakım görüşleri ve düşünceleri sebebiyle manşetlerde yer aldı. Dangal oyuncusu, bunu dile getirmekten asla çekinmeyen cesur görüşüyle tanınır. Oyuncu, geçen yıl geri dönüş filmi Laal Singh Chaddha'nın sinemalarda patlak vermesinin ardından gişede zor zamanlar geçirdi. Bugünkü yazımızda size Aamir'in Yash Chopra ve Ram Gopal Varma'yalan satmakla suçladığı zamanı anlatacağız.
Hikaye, Juhi Chawla ve Sunny Deol'la birlikte rol aldığı Shah Rukh Khan liderliğindeki Darr için kendisine ilk başvurulduğu zamana kadar uzanıyor. 1997'de süperstar, film yapımcısını kendisine ve başrol oyuncusunun aşkını oynayan Deol'a iki farklı olay örgüsünü anlatırken kendisine yalan söylemekle suçlamıştı.
Bilmeyenler için Aamir Khan'a takıntılı aşığı oynaması için yaklaşıldı,o reddetti ve daha sonra rol Shah Rukh Khan'a gitti. Rolü canlandırması için Divya Bharti'ye yaklaşılmadan önce Juhi Chawla bile karakter için ilk tercih değildi. Ancak Aamir Khan, eski bir röportajında, Yash Chopra'nın 1993'te vizyona giren yönetmenliği Darr'ı reddetmesinin ardındaki sebeplerden uzun uzadıya bahsetmişti.
Rediff'e konuşan Aamir Khan, "Yaklaşımımı anlamakta başarısız olmuyorlar. Basitçe yalan söylerler. Evet, bunu yamaları incitiyor. Yash Chopra'nın suçlamasıyla ilgili olarak, olayları bir perspektife oturtmak istiyorum. İlk anlatımda bana Sunny (Deol) ile kavga edeceğimi ama beni öldürenin Juhi (takıntılı olduğum ve taciz ettiğim kadın) olacağını söyledi. Bu şiirsel adaletti. Sonra, Sunny'ye, Sunny'nin beni öldüreceği farklı bir doruk noktası anlattığını öğrendim. Bu yüzden ortak bir anlatım istedim. Ekran görüntüm hakkında endişeliydim. Kesinlikle normal bir reklam filminde sıradan bir kahraman tarafından dövülmeyecektim. Bakın, Jo Jeeta Wohi Sikandar'da Deepak Tijori tarafından dövülmeyi umursamadım çünkü o farklı bir filmdi. Ama Sunny ve benim gibi bir oyuncu ekibiniz varsa, o zaman kesinlikle onun tarafından ve hatta bu konuda Arnold Schwarzenegger tarafından dövülmek istemem. Bunda yanlış bir şey var mı?'' diyor.
Aamir Khan daha ayrıntılı olarak şunları söyledi: "Yash, bana zirvede eşit bir dövüş olacağını söylediğinde ona bununla ne demek istediğini sordum ve ikimizin de eşit sayıda yumruk atacağını söyledi. Bunlar, kameraman Manmohan Singh ve senarist Honey Irani'nin huzurunda söylediği sözlerdi. Her halükarda, başından beri terörize edilen, işkencecisini öldüren bir kadın kahramana sahip olmak daha mantıklıydı. Yash, olumsuz bir rol oynama konusunda ikinci kez düşündüğümü de söyledi. Hiç de öyle değildi… aslında, rolü ben oynasaydım, filmdeki gibi büyüleyemezdim. Karakterin zihinsel bir sorunu vardı ve buna göre oynanmalıydı.'' Sorunlu bir karakter ve bu karakter Shah Rukh'a gitmiş. Hahaha.

Yorumlar

BU HABER HAKKINDAKİ DÜŞÜNCELERİNİZ NELER ?