Javed Akhtar Boykot Hakkında Ne Diyor?

16. Jaipur Edebiyat Festivali'ne (JLF) katılmak üzere ünlü şair, söz yazarı ve senarist Javed Akhtar, cuma günü yaptığı açıklamada, Hint sinemasının dünyadaki en güçlü iyi niyet elçilerinden biri olduğunu ve bu nedenle Hint filmlerine saygı duyulması gerektiğini söyledi.

JLF'nin aralarındaki bir basın toplantısında IANS tarafından mevcut 'Bollywood'u Boykot Et' trendiyle ilgili bir soruyu yanıtlayan Akhtar, ''Bu 'Bollywood'u Boykot et' trendi yardımcı olmayacak. Hindistan'daki insanlar, ülkenin kuzeyinde, güneyinde, batısında veya doğusunda olsun, filmleri sever. Biz bir 'Film' ulusuyuz… Hikaye dinlemek, hikaye anlatmak DNA'mızda var ve bu çağlardır trend oldu. Hikâyelerimiz hep şarkılarla gelir..Hint sinemasına saygı duyulmalı.'' dedi.
''Filmlerimiz dünya çapında 35-36 ülkede vizyona giriyor. Hint sineması dünyadaki en güçlü iyi niyet elçilerinden biridir. Bir personel sayımı yapmaya başlarsak, yıldızlarımız dünyada Hollywood yıldızlarından bile daha iyi tanınır. Mısır'a veya Almanya'ya gidiyorsunuz ve insanlara 'Ben Hintliyim' diyorsunuz, hemen Shah Rukh Khan'ı tanıyıp tanımadığınızı soruyorlar. Filmlerimiz dünyaya iyi niyet yayıyor.'' diye ekledi.

Kaynağa gitmek için tıklayınız.

Yorumlar

BU HABER HAKKINDAKİ DÜŞÜNCELERİNİZ NELER ?