Boykota Bir De Kareena Kapoor Khan Yorumu

Kısa bir süre önce, Gujarat Multiplex derneğinin Pathaan'ınyayınlanması sırasında aldıkları çok sayıda tehdit nedeniyle polis müdahalesi talebinde bulunduğu bildirilmişti. Filmin 25 Ocak'ta beyaz perdede olması beklenirken, geçen ay 'Besharam Rang' şarkısının yayınlanmasından bu yana, filmin bir parçası olması da dahil olmak üzere çeşitli nedenlerle bazı Hindu topluluk gruplarından tepkiyle karşılaşıyor. Boykot Bollywood sosyal medya trendi haline geldi. Tartışmanın ortasında, son filmi Laal Singh Chaddha'nın Hindistan'ın belirli bölgelerinde benzer bir durumla karşı karşıya kaldığı Kareena Kapoor Khan, bu eğilim hakkında açıldı ve insanlardan eğlence endüstrisinin sonunu getireceği için devam etmemesini istedi.
Kareena Kapoor Khan kısa süre önce Hindistan Ticaret Odası-Genç Liderler Forumu etkinliğine katıldı ve burada bu eğilim hakkında konuştu, "Bu olursa, nasıl eğlendireceğiz insanları? Hayatınızda neşe ve mutluluğa nasıl sahip olacaksınız ki film yoksa herkes nasıl eğlenecek?'' diyor. Bilmeyenler için, Boykot Bollywood trendi, birçok kişinin duygularını rahatsız eden filmlere itiraz etmesiyle başladı. Laal Singh Chaddha, Aamir Khan'ın yıllar önce yaptığı bazı açıklamalar nedeniyle bazı protestolarla karşı karşıya kalırken, Pathaan Deepika Padukone'nin 'Besharam Rang' adlı şarkısında safran rengi bikini giymesi nedeniyle sorunlarla karşı karşıya. Bunun yanı sıra birçoğu filmdeki bazı dans hareketlerine de itiraz edildi.
Ancak, sosyal medyadaki Boykot Bollywood akımının kurbanı olan tek film bunlar değil. Brahmastra ve Akshay Kumar filmi Rakshabandhan gibi büyük bütçeli eğlenceler bile sosyal medya kullanıcıları tarafından eleştirildi.
Kareena Kapoor Khan'a gelince, Laal Singh Chaddha'nın gösterime girmesi sırasında bile bu eğilimden bahsettikten sonra bir kez daha değindi, hatta burada 'iyi sinema'yı boykot etmek yerine herkesten filmi izlemesini istemişti. Gelen taleplere rağmen film gişede başarılı olamadı.

Yorumlar

BU HABER HAKKINDAKİ DÜŞÜNCELERİNİZ NELER ?