Film Hit Oldu Ama Çok Zarara Uğradı!

Karan Johar, Hindistan'ın en üretken film yapımcılarından biri. Oyuncu, sektöre pek çok yeni isim kazandırdı. 2012'de yönetmenliğini yaptığı Student of the Year ile Alia Bhatt, Varun Dhawan ve Sidharth Malhotra olmak üzere üç yeni isim tanıttı. Üç oyuncu da çıkışlarından bu yana kendi yollarını çizmiş olsalar da, Karan Johar geçtiğimiz günlerde SOTY ile nasıl para kaybettiğini açıkladı. Karan, kısa süre önce Masters' Union's Business Of Bollywood podcast'inde filmin nasıl bir hit olduğunu, ancak filmi tanıtmanın maliyetinin daha yüksek olduğunu açıkladı.

Karan Johar, "Bazen algı açısından gerçekten iyi performans gösteren ancak ekonomik olarak iyi performans göstermeyen filmler olabilir." dedi.
Karan, filmin Rs üzerinden nasıl iş yaptığını hatırladı. Gişede 70 crore kazandı ve yurtdışında başarılı oldu. ''O filme deliler gibi para harcadım. 15-20 crore Rs. zarara uğradım.'' Yapımcı, oyuncuların kariyerlerinde gelişeceklerinden emindi. Dharma Productions, her yıldızla üç filmlik sözleşme imzalamıştı. Hasee Toh Phasee, Humpty Sharma Ki Dulhania ve 2 States'den sonra bütçelerin "sübvansiyonlu rakamlarda olduğunu ve sonunda bu açığın gerçekten kapatıldığını" söyledi.
Alia Bhatt, Humpty Sharma Ki Dulhania, 2 States, Badrinath Ki Dulhania, Dear Zindagi ve Kalank dahil olmak üzere birçok Dharma Prodüksiyon projesinde rol aldı. Varun Dhawan, Humpty Sharma Ki Dulhania, Badrinath Ki Dulhania, Kalank ve Jugjugg Jeeyo'da yapım eviyle işbirliği yaptı. Öte yandan Sidharth Malhotra, Hasee Toh Phasee, Brothers, Baar Baar Dekho, Shershaah ve yakında çıkacak olan Yodha filminde oynadı. Olsun Karancığım, hiçbir şey bedelsiz değildir.

Kaynağa gitmek için tıklayınız.

Yorumlar

BU HABER HAKKINDAKİ DÜŞÜNCELERİNİZ NELER ?