LAAL SINGH CHADDHA

Laal Singh Chaddha! Ah...Ne çok bekledik, öyle değil mi? Forrest Gump uyarlaması diye diye yıllarımız bu filmi beklemekle geçti. Veee, işte o beklenen an! LSC Netflix'te! 
Filmin Konusu: Son derece iyimser bir adam, Hindistan tarihinin dönüm noktaları eşliğinde çıktığı hayat ve aşk yolculuğunu anlatıyor. 1994 yapımı 'Forrest Gump' filminden uyarlandı. -Netflix.
Uzun yıllardır beklemiştim ben Forrest Gump izlememek için. Aslında Tom Hanks benim en sevdiğim Hollywood oyuncularından ve birkaç filmini de izledim. Ancak Aamir Khan LSC'yi yayınlayacağını söylediği zamandan itibaren kendimi filmin orijinalini izlememek için zor tuttum. Ama en sonunda merakıma yenik düştüm ve Forrest Gump'ı izledim. Ve böylece, LSC için de daha sağlıklı yorumlar yapabilirdim. 
LSC, inanılmaz bir şekilde Hindistan tarihine göre uyarlanmış! Beni en çok hayran bırakan bu özelliği oldu. Değiştirilmiş birkaç yer vardı ve kendi tarihlerine öyle güzel adapte etmişler ki, izlerken sıkılmıyorsunuz, merak ediyorsunuz ve her şeyden öte zevk alıyorsunuz. Ana temayı asla değiştirmeden, asıl karakterlere asla zarar vermeden mükemmel bir kurgu hazırlamışlar biz hayranlarına. Buradan Atul Kulkarni'ye saygılarımı iletmek isterim! Ve elbette yönetmen Advait Chandan'a da!
Söyleyebileceğim tek olumsuz yorumum şu olacak: Aamir çok saftirik bir karakterde, evet. Bunu kabul ediyoruz. Ama biraz fazla abartmış sanki...Yani konuşurken sürekli 'hmm, hhıı, hmm' tarzı ara vermelerde bulundu ve bunu gereğinden fazla yapmış. Bu da rolü biraz abarttığını gösteriyor benim nezdimde. Tabii sizlerin neler düşündüğü de bir o kadar önemli.
Gelelim güzel sürpriz Shah Rukh Khan'a. Bu muydu, dedim izlerken. 20 saniye mi yer verdiniz sadece? Onca merakımız, heyecanımız bu yüzden miydi? Aslında kurguya bakılırsa daha fazla yer verilseydi gereksiz uzatmış olurlardı belki ama..sonuçta SRK. İnsan daha fazlasını umuyor. Bununla birlikte, izlerken 2009 yılına dönüyorsunuz. Ekranda Aamir ve Kareena Kapoor Khan'ı görmek bizlere Ranço ve Piya'yı hatırlatıyor! Ah...kalbim.
Her neyse, iki olumsuz yorum dışında tam Aamirlik bir filmdi! Uzun zamandan sonra izlemek harika geldi!
Sizlerin yorumları neler?

Yorumlar

BU HABER HAKKINDAKİ DÜŞÜNCELERİNİZ NELER ?