Pathaan Ne Zaman Dijital Platformda Yayınlanacak?

Shah Rukh Khan'ın Pathaan'ı iki haftadan kısa bir süre içinde sinemalarda gösterime girecek. 10 Ocak 2023'te yayınlanan filmin fragmanı Dubai'deki dünyanın en yüksek binası Burj Khalifa'da da gösterildi. Son raporlara göre, film 25 Nisan 2023'te Prime Video'da da gösterime girecek. İşte bizler için güzel haber bu çünkü Prime Video Türkiye'ye de gelme ihtimali yüksek ve bu da bize rahatça izleme şansı veriyor.
Filmin OTT (dijital) versiyonu için Pathaan'ın yapımcılarından pazartesi günü Delhi Yüksek Mahkemesi tarafından filmde gerekli değişiklikleri yapmaları istendi. Mahkeme, Engelli Kişilerin Hakları Yasası 2016 uyarınca, Yash Raj Films'den (YRF) işitme ve görme engelli kişilerin OTT platformlarında filmden eşit şekilde yararlanabilmeleri için altyazı ve Hintçe sesli açıklama eklemesini istedi. YRF, yeniden sertifikalandırma için değişiklikleri Merkez Film Sertifikasyon Kurulu'na (CBFC) yeniden sunacaktır. Çok güzel düşünülmüş.
Bar and Bench'e göre mahkeme, yapımcılardan ayrıntıları 20 Şubat'a kadar sunmalarını istedi. Ayrıca CBFC'nin 10 Mart'a kadar karar almasını emretti. 25 Ocak 2023'te yayınlanacak. Raporlara göre Pathaan, Nisan ayında Prime Video'da yayınlanacak, bu nedenle yargıç, yapımcıların o zamana kadar değişiklikleri yapabileceğini belirtti. Mahkeme, 'Pathaan'ın sinemada gösterime girmesiyle ilgili herhangi bir talimat vermeyi' reddetti.
Shah Rukh Khan'ın Pathaan'ı geçtiğimiz günlerde cumartesi günü en yüksek bina olan Burj Khalifa'da fragmanı gösterildiğinde büyük ses getirdi. SRK, Dubai'deki etkinliğe büyük bir kalabalıkla birlikte tanık oldu. Oyuncu ayrıca ellerini havaya kaldırıp bir tarafa doğru eğilerek seyirciler için kendine özgü pozunu verdi. Oyuncu, aynı filmdeki şarkılardan birinin birkaç sözünü ve filmden birkaç satır söylerken de görüldü.
Siddharth Anand'ın yönettiği Pathaan'da ayrıca Deepika Padukone, John Abraham, Dimple Kapadia, Ashutosh Rana rol alıyor. Shah Rukh'un dört yıl sonra beyaz perdeye dönüşü münasebetiyle 25 Ocak'ta dünya çapında sinemalarda gösterime girecek.

Yorumlar

BU HABER HAKKINDAKİ DÜŞÜNCELERİNİZ NELER ?