Shahid Kapoor Son Projesinin İçeriğine Çok Güveniyor

İzleyicilerin içerik tercihleri son üç yılda değişti. Bu değişiklik, üç yıl sonra bile yavaşlamayı reddeden Covid-19 salgını tarafından hızlandırıldı. Aktör Shahid Kapoor geçtiğimiz günlerde bu konu hakkında konuştu ve içeriğin artık asıl mesele olduğunu açıkladı.
Bugün seyircinin kafasında sinemalarda ne izlemek istediklerine dair net bir ayrım var, çünkü kabul edelim, sinemaya gitmek çocuk oyuncağı değil çünkü biraz emek gerektiriyor ve bir de gizli maliyetleri var. Otopark, yeme-içme ve akıllara durgunluk veren trafik ve kirliliği de unutmamak gerek. Suç-gerilim dizisi 'Farzi' ile ilk web dizisine hazırlanan Bollywood oyuncusu Shahid Kapoor'a göre, her şey söylendi ve yapıldı, iyi içerik her zaman işe yarayacak.
Shahid Kapoor, geçen yılki 'Kantara'nın büyük başarısının son örneğini veriyor. Başrol oyuncusu Rishab Shetty'nin yazıp yönettiği Kannada filmi, köklülüğü ve dürüst hikaye anlatımı sayesinde yeni çığırlar ve alanlar açtı. Shahid Kapoor, IANS'a şunları söyledi: ''Kantara' gibi bir filmi nasıl değerlendirirsiniz dostum? Yayınlandığında bir mucize değildi. Elbette izlenmesi gereken bir seyirlik filmdi ama o filmi bugünkü haline getiren, seyirciydi.''
Daha derine inen Shahid Kapoor şunları söyledi: "Bu daha çok bir filmin nasıl sinematik bir deneyim sağlayabileceğiyle ilgili. Farklı içerik parçaları arasında net bir sınır olduğunu kabul ediyorum ancak bunu trendde bir değişiklik olarak görmüyorum. Son üç yılda birden çok şey olduğunu hissediyorum ve ayrım, evde izlemek istediklerim ile sinemalarda izlemek istediklerim arasında. İzleyicilerde gözlemlediğim bir şey, zor kazanılmış paralarını vasat içerik için ödemeye istekli olmamaları. İçeriğiniz iyi değilse, belli bir ölçeği yoksa, belli bir eğlence oranı yoksa bir işe yaramaz. Seyirci iyi içerik izlemek istiyor. Salonlara girmeye istekliler ama iyi bir senaryoyu masaya sunmalısınız.'' diyor.
Sohbetin seyrini değiştiren oyuncu, ''Bir diğer husus da pandemi tüm kardeşlik için çok zorlayıcıydı çünkü biz belli şartlar altında çalışıyoruz, bu bir ortak çalışma ortamı ve belli bir çalışma şekli var. Örneğin, 'Farzi' için, çekimlerden önce hemen hemen hiç buluşmadık, sürekli Zoom görüşmeleri yapıyorduk, elimizden geldiğince güvende kalarak evlerimizin sınırlarından beyin fırtınası yapmaya çalışıyorduk. Film yapımı çok dokunaklı ve bir tür iş gibi geliyor, bir keşif yapmanız gerekiyorsa, mekanı ziyaret etmeniz ve çekimler, aksesuarlar veya prodüksiyon tasarımı için sınırları işaretlemeniz gerekecek." diye ekliyor.
Shahid Kapoor, 'Farzi' de kalpazanlığa dönüşen bir sanatçıyı oynuyor. Karakterine ışık tutarak şunları söyledi: ''Bu karakteri çok ilginç bir ikilem olarak buldum çünkü o bir artist, bir şeyler yaratıyor ama yaratımı uzun vadede ekonomiye zarar veriyor. 'Sunny' (karakter) hakkında gerçekten sevdiğim şey, onun ne olduğunu veya neler yapabileceğini bildiğini düşünmemem. Oynadığım karakterleri asla yargılamam, insanların onları yargılaması, hatta onlardan nefret etmesi benim için sorun değil. Bir aktör olarak benim işim, karakterlerime inanç ve inandırıcılık katmak.''
Ayrıca şunları söyledi: ''Dizideki bu karakterin en sevdiğim sözü, aslında daha fazla para koyarak sisteme yardımcı olduğunu söylemesi. Her suçlunun eylemleri için bir gerekçesi vardır ve onun da.'' Farzi,10 Şubat'tan itibaren Prime Video'da izlenebilecek. Görünüşe bakılırsa Shahid projesine son derece güveniyor. İzlemekte fayda var.

Yorumlar

BU HABER HAKKINDAKİ DÜŞÜNCELERİNİZ NELER ?