Aamir Khan: Filmi Kabul Etseydim Mahvedebilirdim

Aamir Khan, en saygın Bollywood yıldızlarından biridir. Süperstar, alışılmadık seçimler yapmasıyla tanınır ve senaryo seçimi söz konusu olduğunda bile cesur kararlar vermekten asla çekinmez. Bu nedenle de hayranları arasında mükemmelliyetçi olarak bilinir. Tabii kendisi, kendisini bu şekilde adlandırmıyor.
Otuz yıllık kariyerinde harika filmler yaptı. Yıllar boyunca, izleyici üzerinde etki bırakan sosyal mesaj içeren filmler seçti. Oyuncu neredeyse her türde başarılı oldu ve bize bazı eskimeyen, ikonik filmler verdi. Ancak aynı zamanda, daha sonra büyük hit haline gelen birçok filmi de reddettiğini de belirtelim. Bugün size Aamir'in Saajan'a hayır dediği bir haberi sunuyoruz.
Aamir Khan'ın daha sonra Shah Rukh Khan'a giden ve büyük hit olan birçok filmi reddettiği artık bir sır değil. Sadece Love Story: 1942, Josh veya Swades değil, oyuncu 1991 yılında vizyona giren gişe rekorları kıran Sajaan filmini de reddetmişti. Bir Filmibeat raporuna göre, Aamir bir keresinde filmi geri çevirmesinin ardındaki gerçek nedeni açıklamış ve ''Lawrence D'souza bana film teklif etmişti, ben filmi çevirdim çünkü benim tarzım bir film olmadığını hissettim.'' demişti. 
3 Idiots oyuncusu Aamir Khan ayrıca şunları ekledi: ''Sanjay Dutt ve Salman Khan, süper bir hit olduğu ortaya çıkan filmi yaptılar. İyi ki yapmadım çünkü oynasaydım filmi mahvedebilirdim. Salman ve Sanju bunun için biçilmez kaftandı.''
Daha sonra bir röportajda Lawrence D'Souza, Aamir'in Saajan kadrosuna katılmadığından da bahsetmişti. ''İlk tercihim Salman, Aamir Khan ve Madhuri idi. Ancak Aamir filmi çekmeyi reddetti. Daha sonra Sanjay ile konuştuk. O dönemde 2-3 aksiyon filmi çekmişti. Yani duygusal bir rol üstlenmeye hazırdı. Karakter ona çok yakışmıştı. Şahsen Aamir'in bu kadar uymayacağını düşünüyorum. Dedikleri gibi, ne olursa olsun, her şeyde bir hayır vardır.''

Yorumlar

BU HABER HAKKINDAKİ DÜŞÜNCELERİNİZ NELER ?