Bilet Fiyatları Düşürüldü ve Gişe Rekoru Tırmanışa Geçti!

Siddharth Anand yönetmenliği Pathaan bir süre önce vizyona girdi ve o zamandan beri film gişede durdurulamaz oldu. Başrollerini Shah Rukh Khan, Deepika Padukone ve John Abraham'ın paylaştığı, iç piyasada 5.500 sinemada vizyona giren film, bir süredir sınırsız gişe rekorları kırıyor. Aslında, muhteşem bir açılış haftasonunun ardından Pathaan'ın işletmesi, ilk haftasında ve ikinci haftasonunda da muazzam bir büyüme görmeye devam etti. Pathaan'ın yapımcıları Yash Raj Films, art arda ikinci haftasında ulusal sinema zincirlerindeki bilet fiyatlarını düşürdü! Bilet fiyatlarındaki bu düşüş sayesinde Pathaan, art arda ikinci pazartesi gününde rezervasyonlarda artış gördü. Ne güzel bir fikir olmuş bence.
Raporlara göre, indirimli oranlarla Pathaan, pazartesi günü cuma giriş oranlarına çok benzer bir giriş gördü. Aslında, PVR zinciri içinde Pathaan, Cuma günü 99.120 girişe kıyasla ikinci Pazartesi günü 92.922 bilet satışı kaydetti. Benzer şekilde, INOX ve Cinepoli zincirleri de oldukça istikrarlı bir kabul oranı gördü; INOX, cuma günü 83.461'e kıyasla pazartesi günü 81.850 satış kaydederken, Cinepolis cuma günü 44.009 kabule kıyasla pazartesi günü 38.196 satış bildirdi. Hafta içi günlerde bile bu tutarlı kabul oranıyla, ticaret tahminleri, Pathaan'ın işinin art arda ikinci haftasında aşağı yukarı istikrarlı kalacağını iddia ediyor.
Şu anda, tüm zamanların en yüksek Bollywood hasılatlarından biri olarak ortaya çıkan Pathaan'ın genel koleksiyonlarının daha da büyüdüğünü görmesi bekleniyor. Aslında, tahminlere göre, gişede nispeten net bir pencereye sahip olan Pathaan'ın önümüzdeki günlerde 500 cr Rs'i geçeceği tahmin ediliyor.

Yorumlar

BU HABER HAKKINDAKİ DÜŞÜNCELERİNİZ NELER ?