Bollywood Filmleri Hollywood Filmleri ile Kıyaslanmaya Mı Başlandı?

Pathaan dünya çapında 667 crore Rs ile bir Hint filmi için yüksek gişe rekorları kırıyor. Başrollerini Shah Rukh Khan, Deepika Padukone ve John Abraham'ın paylaştığı filmin, sinemalarda gösterime gireli 9 gün oldu ve tüm rekorları kırdı. Siddharth Anand, gişe rekorları kıran ikinci filminin başarısının sevincini yaşarken, yönetmen de çeşitli konularda soruları yanıtlıyor. Film aynı zamanda 'Hollywood'un soluk bir taklidi' olarak da adlandırılıyor.
Gulf News'e konuşan Siddharth Anand, "Bollywood filmlerinin geleneklerinin ötesinde bir film yaptığınızda bu durum kaçınılmazdır. Daha iyi altyapıya, daha iyi teknolojiye ve daha büyük bütçelere sahip olduğu belli olan Hollywood filmiyle anında karşılaştırılıyorsunuz. Her zaman da bu böyle görünecek. Sanki biz onu taklit etmeye çalışıyoruz gibi ama bizim sınırlarımız çok daha fazla. Bizim de hırslarımız var, yönetmenlerimizin film yapma yeteneği var ama bizim filmlerimiz tek bir dilde çekildiği için erişim sınırlı, yani Hintçe. Gelirlerimiz, karşılayabileceğimiz bütçelerle doğru orantılı.'' diyor.
"İtiraf etmeliyim ki, ikiden fazla MCU (Marvel sinematik evreni) filmi izlemedim. Bu türün hayranı değilim. Birkaç tanesini izledim sadece. Oğlum büyük bir hayran. Beni güncel tutuyor. Senaryolarımı ve sekanslarımı onun yanından geçirmem gerekiyor ve o, 'Hayır baba, bu o filmde var. Hayır, bunu yapamazsın, bu çoktan oldu' der. Ben de 'Ne halt edeceğim?' der gibi ona bakıyorum. Bu yüzden, olayları nasıl hareket ettireceğim konusunda ondan fikirler alıyorum. Bence çoğunluğa katılmalı ve bu filmleri izlemeye başlamalıyım, böylece çakışma olmasın.'' diye ekledi.