Sonam Kapoor'un Filmi Alıcı Bulamıyor!

Sonam Kapoor, beyaz perdede en son 2019 yapımı The Zoya Factor filminde görüldü. O zamandan beri, her dışarı çıktığında bir moda ikonu sağlayan yıldız, filmlerde eksik. Ancak Sonam, yayınlandıktan sonra 2011 Kore filmi Blind'in resmi yeniden yapımıyla filmlere geri dönmeye can atıyordu. Film başlangıçta 2022'de sinemalarda gösterime girmesi için ayarlanırken pandemi kısıtlamaları nedeniyle ertelendi. Bunu takiben, Blind'in yapımcıları bir OTT sürümünü seçtiler; ancak görünüşe göre proje, o zamandan beri çalkantılı sularda ilerliyor. Şimdi Bollywood Hungama, Sonam'ın başrol oyuncusu Blind'in bir kez daha ertelendiğini öğrendi.

Edinilen bilgiye göre Blind'in yapımcıları, OTT platformları arasında filme alıcı bulmakta zorlanıyor. Bollywood Hungama'ya özel olarak konuşan iyi bir sektör kaynağı, "Başlangıçta Blind bir sinema gösterimi izleyecekti, ancak pandemi nedeniyle filmin doğrudan OTT'de yayınlanmasına karar verildi. Şimdi, filmin sinemada gösterime girmesi hâlâ bir formalite olsa da, filmin yapımcıları OTT gösterimi için alıcı bulmakta zorlanıyor.'' dedi. Kaynak, filmin karşı karşıya olduğu sorunu daha da detaylandırarak şöyle devam ediyor: "Blind'in yapımcıları filmi 40 cr Rs'ye satmak istiyorlar. Bu yüksek talep miktarı, piyasadaki OTT oyuncularını uzak tutuyor. Film, sinema gösterim modeliyle devam edecek olsa da, artık herhangi bir akış platformuna satılmasından önce yalnızca bir formalite haline geldi. Ancak, hiçbir OTT platformu 40 cr Rs'yi ödemeye hazır değil. Girişimi satın almak için, Blind'in piyasaya sürülmesi belirsizlik içinde görünüyor.''
OTT platformlarının proje konusunda neden şüphe duyduğunu açıklayan kaynak, "Ne yazık ki günümüz şartlarında bu kadar büyük bir meblağ, bu kadar büyük bir miktarın paraya çevrilmesi stream platformlarına göre riskli. Temel olarak, ne Blind yapımcıları talep edilen fiyattan geri adım atmaya hazır değiller, ne de buharlı platformlar satın alma için böyle bir meblağ harcamaya hazır değil. Bu göz önüne alındığında, Blind kesinlikle çıkmaza girmiş durumda.''
Blind'in yapımcılarının filmin vizyona girmesine nasıl karar vereceği belirsizliğini korurken, filmin sinemalarda gösterime girip girmeyeceği henüz belli değil. Filme gelince, Blind Aralık 2020'de Glasgow, İskoçya'da çekimlere başlandı ve çekimler baştan sona bir programla Şubat 2021'e kadar tamamlandı. Ancak, bilinmeyen nedenlerle, sinema gösterimini atlama konusundaki orijinal planlarına geri döndüler.
Aynı isimli 2011 yapımı Kore filminin resmi versiyonu olan Blind, bir seri katili arayan kör bir polis ofisinin hikayesini anlatıyor. İlk kez sahneye çıkan yönetmen Shome Makhija'nın yönettiği filmde ayrıca Purab Kohli, Vinay Pathak ve Lillete Dubey rol alıyor.

Kaynağa gitmek için tıklayınız.

Yorumlar

BU HABER HAKKINDAKİ DÜŞÜNCELERİNİZ NELER ?