Ünlüler Magazincilere Ateş Püskürdü! İşte O Neden!

Bollywood oyuncusu Alia Bhatt, evinde mahremiyetini ihlal ettiği için magazincileri hedefine almak için salı günü Instagram'a gitti. Fotoğrafçılar, evinin içindeki fotoğraflarını çektiklerinde oyuncu oldukça öfkelendi. Alia, fotoğraflarını paylaştığı için medyaya haber vermek amacıyla Instagram hikayesine gitti ve hatta Mumbai Polisini etiketledi.
Alia, ''Benimle dalga mı geçiyorsunuz? Evimdeydim, tamamen normal bir öğleden sonra geçiriyordum, oturma odamda oturuyordum ki bir şeyin beni izlediğini hissettim. Yukarı baktım ve komşu binanın terasında bana doğru kamerayla bakan iki adam gördüm. Hangi dünyada bu sorun değil ve buna izin veriliyor mu? Bu, birinin mahremiyetinin büyük bir ihlalidir. Aşmamanız gereken bir çizgi var ve bugün tüm çizgilerin aşıldığını rahatlıkla söyleyebiliriz.'' Çok haklı ya. Abartmayın siz de. Özel hayatı olmasın mı bu ünlülerin?
Karan Johar, Anushka Sharma, Arjun Kapoor ve Janhvi Kapoor da onu destekleyip mahremiyetin ihlal edildiğini söyleyerek şikayetlerini paylaştılar. Benzer bir olayla karşılaşan Anushka Sharma, Alia'nın hikayesini paylaşarak, "Bunu ilk kez yapmıyorlar. Yaklaşık iki yıl önce onları aynı nedenle aradık! İnsanların özel alanına ve mahremiyetine saygılı olmalarını sağlayacağını düşünürsünüz. Kesinlikle utanç verici! Tekrarlanan taleplere rağmen kızımızın fotoğraflarını yayınlayan tek kişi de onlardı.'' dedi.
Alia'ya yakın olan Karan Johar da, "Bu kesinlikle iğrenç, mahremiyet ihlalinin hiçbir gerekçesi yok. Eğlence endüstrisindeki herkes her zaman medyadan ve magazincilerden yanadır ve her zaman uzlaşmacıdır. Ama bunun bir sınırı olmalı. Bu, herkesin kendi evinde güvende hissetme hakkıyla ilgili. Bu aktörler veya ünlülerle ilgili değil, temel insan hakkı!'' dedi.
Arjun Kapoor da hayal kırıklığını dile getirdi ve Alia ile benzer duyguları yineledi ve şöyle yazdı: "Kesinlikle ahlaksızca. Bir kadın kendi evinde güvende değilse, bu tüm sınırları aşmak anlamına gelir. Bir an için onun tanınmış biri olup olmadığını unutun… Geçinmek için tanınmış kişilerin fotoğraflarını çeken herhangi bir aklı başında kişinin bunun acınası bir davranış olduğunu bilmesi gerekir. Bunlar medyadaki güvendiğimiz ve kadınları güvensiz hissettirmemek veya birinin mahremiyetini ihlal etmemek için bir iş yapmak için burada olduklarına inanarak inanç gösterdiğimiz insanlar.''
Alia'nın kız kardeşi Shaheen Bhatt da öfkesini şu sözlerle dile getirdi: "Yani, şimdi içerik için komşu binada saklanırken yakınlaştırma lenslerini insanların evine doğrultmak da ne demek? Yetişkin erkek. Hem de kameralarla. Yolun karşısında saklanıyor. Habersiz bir kadının evinde rızası olmadan gizlice fotoğraflarını çekiyor. Fotoğraftaki kişinin ünlü olması bunu bir şekilde doğru kılmıyor. Bu başka bir kişiyle ilgili başka bir durum olsaydı, bu taciz ve mahremiyete yönelik tam bir saldırı olarak kabul edilirdi.''
Janhvi Kapoor ekledi, "Fotoğrafçıların işi ve kamuya mal olmuş bir figür olmanın gerekleri ve işi konusunda ortak bir anlayış olduğunda mekanlara gelmeyi ve göz önünde işinizi yapmayı anlıyorum. Bu gizlilik, birinin özel alanına rızası ve hatta haberi olmadan yakınlaştırma ve bunu bir gazetecilik başarısıymış gibi özel olarak adlandırma, bundan çok uzak.'' dedi.

Yorumlar

BU HABER HAKKINDAKİ DÜŞÜNCELERİNİZ NELER ?