Günün Haberi: Jawan'ın Ertelenmesi Dunki'yi Nasıl Etkileyecek?

Shah Rukh Khan ve yönetmen Atlee'nin merakla beklenen filmleri Jawan'ın ertelenebileceği bildirilmişti. Aksiyon filminin 2 Haziran'da vizyona girmesi planlanıyor ancak bir kaynağa göre film zamanında hazır olmazsa 2023 Ekim'inde vizyona girecek. 
Jawan ertelenirse, Shah Rukh Khan'ın yılın üçüncü filmi Dunki'nin de erteleneceğini ortaya çıktı. Bir kaynak Bollywood Hungama'ya şunları söyledi: "Eğer Shah Rukh Khan, Jawan'ı Ekim ayında sinemalara getirirse, Dunki'nin iki ay sonra vizyona girmesine imkan yok. Her ikisi de aynı yıldızın oynadığı yılın en büyük filmlerinden ikisi, belli ki bu kadar yakın vizyona girmeyecekti. Bu nedenle, Jawan Ekim'e ertelenirse, Dunki 2024'ün ilk çeyreğine veya yazına ertelenecek."
Sektör içinden bir başka kaynak, "Jawan'ın Ekim ayında, yani Tiger 3'ten sadece birkaç hafta önce vizyona gireceğini hayal etmek de zor. Salman Khan'ın başrol oyuncusu olduğu film Diwali'de, yani 10 veya 13 Kasım civarında vizyona giriyor. Pathaan olarak Shah Rukh Khan'ın önemli rolü de var. Özel bir görünüm olsa da, Jawan ve Tiger 3'ün bu kadar yakın sürede yayınlanması adil olacak mı? Jawan'ın ertelemesi gerekiyorsa, 2023 Noel'i olan Dunki'nin yerini alması mantıklı olacak.'' diyor.
Bununla birlikte bir ticari kaynak, "Şu andan itibaren Jawan, yapımcılar Red Chillies Entertainment tarafından açıklanan resmi çıkış tarihine göre 2 Haziran 2023'te çıkıyor. Herhangi bir olası sonuca geçmeden önce, eğer varsa, ertelemeyle ilgili resmi onayın beklenmesi tavsiye edilir.'' dedi.
Jawan ve Dunki 2023'te vizyona girerse, bu Shah Rukh Khan'ın bu yıl üç gösterimi olacağı anlamına geliyor. İlk filmi, Deepika Padukone ve John Abraham'ın başrollerini paylaştığı Pathaan'dı. Baahubali 2 (2017) koleksiyonlarını geçerek Bollywood'un en çok hasılat yapan filmi oldu. Öte yandan Jawan'da, Nayanthara, Vijay Sethupathi, Sanya Malhotra ve Deepika Padukone ile birlikte rol alıyor. Son olarak Rajkumar Hirani'nin yönettiği Dunki'de Taapsee Pannu, Vicky Kaushal, Satish Shah ve Boman Irani de yer alıyor.

Yorumlar

BU HABER HAKKINDAKİ DÜŞÜNCELERİNİZ NELER ?