Pathaan'ın Hindistan ve Türkiye'de Elde Ettiği Başarı Farkı

Shah Rukh Khan'ın başrol oyuncusu olduğu Pathaan, tüm gişe rekorlarını alt üst etti ve değinilmesi zor yeni bir ölçüt oluşturdu. Vizyona girmeden önceki tartışmaların ortasında, filmin gişe rakamlarına yeni eklendi. Seyirciler filmi sinema salonlarında bir festival gibi kutlarken, aşağıda OTT'nin vizyona girmesiyle ilgili heyecan verici bir güncelleme ve SRK, Deepika Padukone ve John Abraham başrol oyuncusunun genişletilmiş kurgusu var.
Pathaan 517.05 crore kazandı; hafta kapanışına kadar 520 crore'a yakın olmalı. Öte yandan, SRK başrollü filmin dijital olarak yayınlanması, filmin son rakamlarını artırabilir. Burada araya girmek istiyorum; yayınlanan habere göre, maalesef Pathaan Türkiye sinemalarından vizyondan kaldırıldı veya kaldırılacak. Çünkü yeterince izleyici çekememiş. Hint filmleri bir daha zor gelir muhtemelen ülkemize.
Unutulmamalıdır ki yaklaşan bayram sezonunda sinema salonlarında filmi deneyimleyemeyen pek çok izleyici, OTT platformlarında filmin keyfini çıkarabilir.
Pathaan'ın yayınlanacağı platform hakkında henüz resmi bir onay yok. Ancak dünya çapındaki gişe, filmin uzun bir kurguyla vizyona gireceğini bildirdi. Twitter'daki hayranlar duyuruya seviniyor ve silinen birçok sahneyi ve ekstra aksiyon sekanslarını gösterdiği için uzatılmış kurguyu sabırsızlıkla bekliyorlar. Evet, bu da bir şey.
Twitter'da, 'Let's Cinema' adlı bir film hesabı, Pathaan'ın OTT sürümü hakkında uzun bir kesimle paylaşım yaptı. Paylaşımlarda ayrıca filmin uzun bir kurguya sahip olacağı iddia ediliyor.
Shah Rukh Khan'ın başka bir hayranı da Pathaan'ın Amazon'un Prime Video'da yayınlanacağını bildirdi. Orada vizyona girerse muhtemelen Amazon Prime Video Türkiye'de de girer. Bu da bir şey.

Yorumlar

BU HABER HAKKINDAKİ DÜŞÜNCELERİNİZ NELER ?