Pippa Sinemada Mı Olacak Dijitalde Mi?

Ishaan Khatter'ın başrol oyuncusu olduğu Pippa'nın sinemalarda gösterime girmesi erteleneli üç ay oldu. Filmin 2 Aralık 2022'de vizyona girmesi gerekiyordu. Bir gün önce filmin direkt dijital bir rota izleyeceği ve OTT çıkışını sabırsızlıkla beklediği aktarılmıştı. Ancak filmin yapımcıları, haberlerin aksine, bir OTT sürümü olduğu iddialarını yalanlayan bir açıklama yayınladılar.
Yapımcılar, yaptıkları açıklamada, "Bu, dün bir gazete yayınında, Pippa üreticileri ile multipleks operatörleri arasındaki sözde sorunlar hakkında tamamen asılsız bazı iddialarda bulunan "Pippa OTT'de olsun'' başlığıyla çıkan bir makaleyle ilgilidir. Bu makalenin yayınlanmasından önce ne yapımcılara ne de herhangi bir multipleks operatörüne/operatörlerine yorum için başvurulmadı." dedi.
Aynı zamanda Hindistan Multiplex Association of India'yı (MAI) Başkan olarak temsil eden PVR INOX'tan Ronnie Screwvala, Siddharth Roy Kapur ve Kamal Gianchandani, “LCV ve Roy Kapur Films'in multipleks operatörleriyle mevcut bir sorunu yok. Aksini iddia eden her türlü söylenti veya yazı asılsızdır. Hepimiz Hindistan'daki sinemalardaki izleyicilere kaliteli içerik getirmek için birlikte çalışmaya kararlıyız. Pippa beyaz perde için yapılmış bir film ve yakında vizyon tarihi ile ilgili resmi açıklama yapılacak." dedi.
Mid-Day'de yer alan bir habere göre, OTT'nin piyasaya sürülmesinin, iddiaya göre 'Ronnie Screwvala'nın, Sanal Baskı Ücreti'nin (VPF) haksız yere uygulanmasıyla ilgili olarak, rekabete aykırı gizli anlaşma için dört ulusal multiplex zinciriyle girdiği yasal mücadele' nedeniyle planlanıyordu.
Filmin yapımcılığını Siddharth Roy Kapur ile birlikte yapan Ronnie Screwvala'nın Hindistan Rekabet Komisyonu'na (CCI) 'çok katlı filmlerin yapımcılara ve dağıtımcılara her mülkte VPF olarak gösterilen her film için 20.000 Rupi ödemesine ve bunu acımasız bir ayrımcı suçlama olarak nitelendirmesine karşı' dilekçe verdiği bildirildi. O zamanlar CCI, yapımcının o sırada iddialarını kanıtlayamayacağını, yapımcı ile multiplex zincirleri arasındaki anlaşmaların pek iyi gitmediğini fark etmişti. Ancak yapımcılar, projenin ortaya çıkmasından çok memnunlar ve yakında dijital bir sürüm çıkarmayı planlıyorlar. Valla ben anlamadım OTT'de mi olacak, sinemada mı...neyse görürüz artık.

Yorumlar

BU HABER HAKKINDAKİ DÜŞÜNCELERİNİZ NELER ?