SRK'nin Bollywood'a İhtiyacı Yok Bollywood'un SRK'ye İhtiyacı Var!

'Shah Rukh Khan bitti', 'SRK Gişede 100'den 'Sıfır'a indi' ve 'Buradan geri dönüş yapamayacak' Bunlar, Bollywood'un kralının 2019'da gişede arka arkaya filmlerini teslim ettikten sonra aldığı birçok tepkiden yalnızca birkaçı. 9 film başarılı olsa 1'i olmasa yine suçlanıyorsun yahu. İşe bak.

3 Mart 2023'e ayarlanan geri dönüş filmi Pathaan, Baahubali 2'nin Hintçe versiyonunu geçerek tarihteki en yüksek hasılat yapan Hint filmi olarak mümkün olan tüm rekorları kırdı. Gişede sadece 'ciro kulüplerine' girmekle kalmadı, aynı zamanda Bollywood için 500 crore kulübünün açılışını yaptı. Bazen ciro, bazen crore yazıyorum, anladınız siz. Crore diyince daha bir şey oluyor, şey işte...
Film şu anda 50 gündür yayınlanıyor ve Ranbir Kapoor'un Tu Jhoothi Main Makkaar'ıyla rakip olmasına rağmen Hindistan'da 800 sinemayı ve uluslararası pazarlarda 135 sinemayı elinde tuttu. (Türkiye hariç) çünkü Bollywood'un arka arkaya gişe rekorları kırdığı bir çağda, Shah Rukh Khan tarih yazıyor, tüm rekorları kırıyor.
Geçmişin geçmişte kalmasına izin vererek, Shah Rukh Khan'ın Bollywood'un ona beklenenden daha çok ihtiyaç duyduğuna dair böylesine büyük bir ifadeyi iddia etmek istiyoruz.
Jawan, Pathaan tarafından başlatılan destansı çılgınlığı ileriye taşıyacaktı, ancak Bollywood'u bir endüstri olarak dünyanın en uzak köşelerine gerçekten tırmandıracak olan şey Rajkumar Hirani'nin Dunki'si olacak. Jawan kesinlikle Shah Rukh Khan için temel oluşturacak, ancak bu esasen Dunki'yi hedef yapmaya yardımcı olacaktır. Rajkumar Hirani gibi bir yönetmenin gerçekten herhangi bir zorlamaya ihtiyacı yok, ancak Dunki'nin koşabilmesi için Jawan yürüyecektir. Oo, güzel tabir. Jawan iyi olursa beklenti iyice artar! Onca boykota rağmen Pathaan çok fazla başarı elde etti. Dileriz Jawan ve Dunki de aynı başarıyı elde eder! Artık SRK'nin Bollywood'a değil, Bollywood'un SRK'ye ihtiyacı var! Fena laf, yazın bunu bir kenara.

Kaynağa gitmek için tıklayınız.

Yorumlar

BU HABER HAKKINDAKİ DÜŞÜNCELERİNİZ NELER ?