İki Büyük Oyuncu Da Eşit Miktarda Ücretlendirilecek!

Shah Rukh Khan'ın son birkaç filmi gişede başarısız olmuştu. Ancak son filmi Pathaan ile eleştirmenlerini şık bir şekilde susturdu. Ayrıca Deepika Padukone ve John Abraham'ın başrollerini paylaştığı film, Hindistan gişesinde 500 Rs'den fazla crore toplayan ilk Hint filmi oldu. Özellikle Salman Khan'ın canlandırdığı Tiger ile takım olup kötüleri alt ettiği sahnede sinemalarda çılgınlık yarattı.
Hayranlar, Diwali'de yayınlanan Salman Khan'ın Tiger 3'ünde SRK'yi görecekleri için heyecanlı. Bununla birlikte, sinemaseverler ve sektör, Tiger vs Pathaan konusunda çok daha heyecanlı. Shah Rukh Khan ve Salman Khan'ın öne çıkan rollerde yer alacağı ve kesinlikle Hint sinemasının en çok beklenen filmlerinden biri olacağı kesin.
Bollywood Hungama, her iki oyuncunun da ücretlendirilmesiyle ilgili ilginç bir yönü öğrendi. Bir kaynak, "Shah Rukh Khan, Salman Khan ve Aditya Chopra kar paylaşım modeline karar verdiler. Bu yaygın bir şey ve bugün çoğu yıldız önceden ücret almak yerine bu modu tercih etmektedir. Ancak hem SRK hem de Salman'ın her biri kârdan %40 pay alacağı için Tiger vs Pathaan benzersiz bir durum." diye aktardı.
Kaynak devam etti, ''Yash Raj Films filmde %20 kar payı alacak. %20 çok az görünse de, kârın beklenen boyutu göz önüne alındığında yine de çok fazla para anlamına gelecektir. Ne de olsa, Pathaan'ın dünya çapında 1000 Rs'den fazla crore topladığını unutmayalım, o da sadece sinemalardan. Tiger vs Pathaan kesinlikle daha büyük bir hit olacak. Bu, kârın da daha büyük olacağı anlamına geliyor.''
Sektörden bir kaynak, "Yıldızlar için bir filmden elde edilen kârın %60 veya %70'ini almak standart bir uygulamadır. Tiger vs Pathaan benzersiz bir vaka çünkü uzun bir süre sonra, hem yıldız olma hem de popülerlik açısından eşit olan iki aktör bir film için bir araya gelmeye karar verdi. Genellikle, son iki kahramanlı filmlerde yıldız gücü söz konusu olduğunda eşit olmayan oyuncular yer alır. Dolayısıyla, ücretlendirme de çarpıktı. Ancak Tiger vs Pathaan'da ikisi de eşit ücreti hak ediyor. Ve ikisi de büyük ve bu nedenle, kârdaki aslan payının ceplerine gitmesi şaşırtıcı değil.'' dedi.

Yorumlar

BU HABER HAKKINDAKİ DÜŞÜNCELERİNİZ NELER ?