İşte Jawan'ın Esinlenildiği Film!

Son 2 yılda, Jawan'ın planı gizli tutuldu ve dolaşan tek özellik, Shah Rukh Khan'ın ikili roldeki söylentileriydi. Gerçek içerik kaynağı dışında, filmin konusu ve filmin ilham aldığı muhtemel yerler hakkında medyada birkaç spekülasyon çıktı.
Gelişmeye yakın kaynaklara göre, film, Kamal Haasan liderliğindeki Oru Kaidhiyin Diary adlı Tamil filminin resmi bir yeniden yapımı olan Amitabh Bachchan'ın Aakhree Raasta filminden esinlenmiştir. "Akhree Raasta ve Oru Kaidhiyin Diary, Amitabh Bachchan ve Kamal Haasan'ı çifte baba ve oğul rolünde canlandırdı. Benzer şekilde Jawan, Shah Rukh Khan'ı çifte baba ve oğul rolünde canlandırıyor. Akhree Raasta gibi, Jawan da bir intikam filmi, aynı çatışma noktalarına sahip bir hikaye.'' deniyor.
Atlee, Kamal Haasan'ın büyük bir hayranı ve hikayenin ana bölümünü Oru Kaidhiyin Diary'den almıştır. Kaynak, "Ancak bu bir yeniden yapım değil, bir ilham kaynağı. Atlee ana olay örgüsünü aldı ve bugünün izleyicileri için yeni bir hikaye ile ortaya çıktı. Duygular aynı kalıyor, ancak değişiklik çok modern.'' diye ekliyor.
Jawan'ın 2 Haziran 2023'te vizyona gireceği onaylandı ve önümüzdeki günlerde olay örgüsünün daha fazla yönü netleşecek. Resmi bir yeniden yapım mı yoksa sadece bir ilham kaynağı mı olduğu da netleşecek bir husustur ancak karakterler, özellikleri ve yörüngeleri kesinlikle Oru Kaidhiyin Diary dünyasıyla uyumlu.

Yorumlar

BU HABER HAKKINDAKİ DÜŞÜNCELERİNİZ NELER ?