Tiger vs. Pathaan En Yüksek Bütçeli Film Olacak!

2023 yılı, Bollywood film endüstrisi için harika bir yıl olmakla başladı. Shah Rukh Khan'ın oynadığı Pathaan, tüm zamanların gişe rekorları kıran bir filmi oldu ve 500 crore Rs'ye giren ilk Hint filmi oldu. Film, SRK'nin muhteşem geri dönüşünün yanı sıra, Deepika Padukone ve John Abraham'ın varlığı, müzik, enfes fragmanlar ve büyük ölçek nedeniyle de harikaydı. Son olarak, Salman Khan'ın bir küçük bir rolüne yer verdiği film, sinemalarda bir çılgınlığa yol açtı. Hayranlar, Shah Rukh'un canlandırdığı Pathaan ile Salman'ın canlandırdığı Tiger'ın kötü adamlarla savaştığını görünce heyecanlarına hakim olamadı. Pathaan'ın başarısı, Yash Raj Films'i (YRF) Tiger vs Pathaan yapma planlarını hızlandırmaya motive etti. Bu iddialı filmde Shah Rukh Khan ve Salman Khan rol alacak. 
Bollywood Hungama şimdi Tiger vs Pathaan'ın ilginç bir yönünü öğrendi. Bollywood Hungama'ya bir kaynak, ''Bu film çok büyük bir ölçekte monte edildi. Sonuç olarak, bütçesi çok yüksek olacak. Aditya Chopra ve ekibi, Tiger vs Pathaan'ın bütçesini 300 crore Rs'de ayarladı. Her ikisi de kâr payını tercih ettiğinden bu rakam yıldız ücretlerini içermiyor.'' dedi.
Kaynak ayrıca ekledi, "Bu, Tiger vs Pathaan'ın maliyetinin Pathaan ve Tiger 3'ten daha fazla olacağı anlamına geliyor. Bu aynı zamanda Tiger vs Pathaan'ın Bollywood'dan çıkacak en maliyetli filmlerden biri olacağı anlamına geliyor."
Sektör içinden bir kaynak, "Bu rakam kesinlikle doğru. Pathaan, dünya çapında gişede 1000 crore Rs'den fazlasını topladı ve ayrıca televizyon ve dijital hakların satışı yoluyla iyi bir gelir kazandı. Tiger vs Pathaan, açıkçası, Pathaan'dan daha fazla kazanma şansına sahip. Dahası, Aditya Chopra ve Siddharth Anand'ın aksiyonu, görsel efektleri vb. ölçeklendirmesi gerekecek ve tüm bunlar için para gerekiyor. Hiç şüphe yok ki Tiger vs Pathaan gerçekten büyük bir sinema deneyimi olacak.'' diye ekliyor.