Aryan Khan Davasında Şok Gelişmeler!

Aryan Khan uyuşturucu davası, CBI'nin Hindistan Gelir Servisi memuru Sameer Wankhede ve diğer dört kişiye Aryan'ın babası süperstar Shah Rukh Khan'dan 50 lakh Rs topladığı iddiasıyla yolsuzluk davası açmasının ardından yeniden gündeme geldi. Önemli bir gelişme olarak, Sameer Wankhede ile Shah Rukh Khan arasındaki sohbetler geçen hafta basına sızdırıldı. SRK'nin Narkotik Kontrol Bürosu'nun (NCB) o zamanki eski bölge müdürüne Aryan'ı hapishaneden serbest bırakması için yalvardığını gösterdi. Sohbetler, Sameer Wankhede tarafından masumiyetini kanıtlamak ve yıldızdan asla rüşvet talep etmediğini açıkça belirtmek için Bombay Yüksek Mahkemesine sunuldu.
Uyuşturucu olayını araştıran Özel Soruşturma Ekibi (SIT), Wankhede'nin Aryan gözaltındayken Shah Rukh ile iletişim kurmasına sert tepki gösterdi. Adının açıklanmaması koşuluyla kıdemli bir memur Mid-Day ile konuştu ve şunları söyledi: "Wankhede'nin SRK ile yaptığı sohbetlerden haberdar değildik ve o departmana hiç bilgi vermedi. Sanığın ailesiyle bu tür konuşmalara girmek ciddi bir kural ihlalidir.'' Haberde, bu eylemden dolayı Wankhede hakkında soruşturma aranacağı da bildirildi.
SIT ayrıca, elinde hiçbir uyuşturucu bulunmadığı için Aryan Khan aleyhindeki suçlamaların haksız olduğunu belirtti. Ayrıca, SOP'lere uyulmadı ve Aryan'dan kan testi yapılmadı.
Bu arada dün yani 22 Mayıs Pazartesi Bombay Yüksek Mahkemesi de sohbetlerden bahsetti. Mahkeme, Sameer Wankhede'yi dava henüz yargı aşamasındayken sohbetleri sızdırmakla suçladı. Ayrıca, devam eden soruşturmayı engelleyebilecek başka sohbetleri sızdırmaması talimatını da verdi.
Ancak Wankhede'yi temsil eden kıdemli avukat Aabad Ponda, memurun sohbetleri sızdırmadığını ve basının buna mahkemeye sunduğu dilekçeden ulaştığını açıkça belirtti. Ayrıca, sohbetlerin Wankhede'ye yöneltilen yolsuzluk suçlamalarına karşı beyanda yer aldığını da sözlerine ekledi. Ponda, bir sanığın babasının, memur rüşvet istemişse neden memura dürüst davrandığını savundu.
Bombay Yüksek Mahkemesi, her iki tarafın iddialarını dinledikten sonra, Sameer Wankhede'ye geçici korumanın 8 Haziran'a kadar uzatılmasına izin verdi. Dün Wankhede, sosyal medyada tehditler aldıktan sonra Mumbai Polis Komiseri Vivek Phansalkar'dan kendisi ve ailesi için koruma talebinde bulundu.

Yorumlar

BU HABER HAKKINDAKİ DÜŞÜNCELERİNİZ NELER ?