Jiah Khan Cinayetinde Sona Gelindi

Yaklaşık 10 yıl sonra Sooraj Pancholi, Jiah Khan intihar davasında delil yetersizliğinden beraat etti. Haziran 2013'te intihar ederek hayatını kaybeden Nishabd oyuncusu, Mumbai'deki dairesinde ölü bulunduğunda tüm ülkeyi şokta bıraktı. Daha sonra 28 Nisan'da karar açıklandı ve oyuncu, yataklık suçlamasından beraat etti. Karardan kısa bir süre sonra aktör, Gurudwara Bangla Sahib'de şükür için Delhi'ye gitti.
Şimdi son gelişmede özel Merkezi Soruşturma Bürosu, merhum aktrisin intihara meyilli olduğunu belirtti. Sipariş kopyasında ayrıca aktrisin ilişkiden ayrılabileceği ve duygularının kurbanı olduğu belirtildi.
News18'in ulaştığı talimat metninde, ''Hiç şüphesiz talihsiz bir olaydır ki genç bir kız intihar etmiştir. Bununla birlikte, kayıtlardaki mevcut kanıtlar, merhumun duygularının kurbanı olduğunu gösteriyor. Duyguların üstesinden gelemedi. Merhum her zaman ilişkiden çekip gidebilirdi. Ancak, sanığın sorumlu tutulamayacağı duyguları ve sanığa olan sevgisinin üstesinden gelemedi.'' deniyor.
''Sanığın ilgili tarihte oyunculuk kariyerine de devam ettiği ve maktul için yeterli zamanı ayıramadığı kayıtlara geçmiştir. Ancak daha önceki olayda, maktul intihar etmeye çalıştığında, sanık onu kurtarmıştı. Onun depresyondan çıkmasına yardım etmişti. Şikayetçi Rabia Khan, çelişkili kanıtlar sunarak tüm iddia makamını yok etti. Şikayetçi, kendisi dışındaki herkesten şüphe ediyor.''
Mektubun Jiah Khan tarafından yazılmamış olabileceğini ima ederek, "Mektubun noter tasdikinden sonra soruşturma görevlisine teslim edilmesi, söz konusu mektubun asıl yazarı hakkında ciddi şüphe uyandırıyor." deniyor. 

Yorumlar

BU HABER HAKKINDAKİ DÜŞÜNCELERİNİZ NELER ?