Hrithik Roshan'ın Fizik Hocası!

Bollywood süperstarı Hrithik Roshan, film endüstrisinin önde gelen oyuncularından biridir. Olağanüstü yeteneği, çarpıcı görünümü ve inanılmaz dans becerileri ile tanınıyor. Başarılı bir aktör olmasına rağmen, bir keresinde vücut geliştirme için Salman Khan'dan yardım almış elbette. Fizik hocasının Salman olduğunu söyleyebiliriz.

Süperstarın Bollywood çıkışını Rakesh Roshan'ın yönetmenlik romantik draması Kaho Naa Pyaar Hai ile yaptığı iyi biliniyor. Film, onun için gişe rekorları kıran bir film haline geldi. Ancak çıkışından önce çok 'gergindi'.
Hrithik Roshan, Bollywood çıkışında kendini iyi göstermek için elinden gelen birçok şeyi yaptı. Hatta vücut geliştirme için Salman Khan'dan yardım istedi. BBC ile yaptığı bir konuşma sırasında Hrithik, Kaho Na Pyaar Hai'deki Rohit ve Raj ikili rolünün üstesinden gelmek için şan ve oyunculuk dersleri aldığını söyledi.
''Fizikselliğin çok önemli olduğunu biliyordum, özellikle de ilk bölümde Rohit ve ikinci yarıda Raj olmak üzere çifte rol oynadığım bu film için. İki karakter arasındaki farkı fiziksel olarak bile gösterebilsem iyi olur diye düşündüm. Bu yüzden bir yıl boyunca kendimi eğitiyordum ama görmek istediğim türden sonuçları göremiyordum." diye anımsıyor.
Hrithik Roshan, Salman'ı aramaya karar verdi. ''Beni hiç tanımayan en büyük yıldız Salman Khan'ı aramak da dahil olmak üzere elimden gelen her şeyi yaptım. Kendime bu işin en iyisi kim diye sordum, o Salman'dı ve 'Bunu denemeliyim' dedim. Ona neler yaptığını sormalıyım.''
Rolü için iyice hazırlandıktan sonra Hrithik Roshan, Ameesha Patel ile romantik dramanın çekimlerine başladı. Ancak yapımın ortalarında, filmin daha çok kadın başrol oyuncusuna odaklandığını ve ona yeteneklerini göstermesi için çok az fırsat sunduğunu fark etti. Filmin yönetmeni olan babası Rakesh Roshan'a şikayette bulundu.
''Senaryo düzeyinde, bunun bir kız filmi olduğunu düşündüm ve babama 'Biliyorsun baba, yapacak hiçbir şeyim yok' diye şikayet edip durdum. Tek yaptığım gülmek, iyi görünmek ya da dans etmek. İnsanlara bir şeyler yapabileceğimi nasıl gösterebilirim?'' diye de ayrıca paylaştı.
Babasının sürekli şikayetlerine nasıl tepki verdiğini anlatan oyuncu, ''Ben film çekiyorum, sen oynamak istiyorsun, onya işte. Ama bana filmi nasıl yapacağımı söyleme. Filmi seni başlatmak için yapmıyorum, bir fikrim olduğu için yapıyorum, rolüne uygun olduğun için oynuyorsun. Sen benim oğlum olan yeni gelen birisin.''' diye ekledi.
Hrithik Roshan'ın Kaho Naa'daki rolüyle ilgili korkuları film gösterime girdikten sonra büyük bir hit haline geldiğinden yersizdi aslında. Hrithik'in namı tüm Hindistan'da bilinir hale geldi.

Kaynağa gitmek için tıklayınız.