Karan Johar İngiltere'de Onurlandırılacak!

Film yapımcısı Karan Johar, bu hafta, 20 Haziran 2023 Salı, küresel eğlence endüstrisine yaptığı değerli katkılardan dolayı İngiliz Parlamentosu'nda krallar ve Parlamento üyelerinin huzurunda onurlandırılacak. Etkinlik, Birleşik Krallık Parlamentosu'nun iki meclisi olan Avam Kamarası ve Lordlar Kamarası'nın buluşma yeri olan Westminster Sarayı'nda gerçekleşecek.
Kuch Kuch Hota Hai, Kabhi Khushi Kabhie Gham ve Ae Dil Hai Mushkil gibi yapımlarının çoğunu ülke genelinde filme alan Johar'ın Birleşik Krallık ile özel bir ilişkisi var. 2012 yılında, insanları ülkeyi ziyaret etmeye ve keşfetmeye davet eden özel bir kampanya için Visit Britain'ın İyi Niyet Elçisi olarak atandı. Gişe rekorları kıran filmleri Kabhi Khushi Kabhie Gham ve My Name Is Khan, ilgili sinemalarda gösterime girdikten sonra Birleşik Krallık Gişesinde en çok hasılat yapan Hint filmleri oldular ve yeni rekorlar kırdılar.
Şu anda Brahmastra Part One: Shiva, Sooryavanshi, Baahubhali, Yeh Jawaani Hai Deewani ve Kabhi Alvida Naa Kehna gibi filmlerin arkasında, Hindistan'ın en iyi film yapım stüdyolarından biri olan Dharma Productions'ın başındadır. Bu yıl, küresel eğlence endüstrisindeki 25. yıl dönümünü, Hindistan doğumlu İngiliz aktris Alia Bhatt ve Ranveer Singh'in rol aldığı Rocky aur Rani Kii Prem Kahaani adlı bir sonraki filmiyle kutlayacak ve bu yaz 28 Temmuz 2023'te İngiltere sinemalarında ve dünya çapında gösterime girecek.