Zara Hatke Zara Bachke Süper Bir Giriş Yaptı!

Gişe oldukça tahmin edilemez olabilir ve bir değişiklik olarak, bu cuma hoş bir sürpriz oldu. Vicky Kaushal ve Sara Ali Khan'ın oynadığı Zara Hatke Zara Bachke, beklentilerin ötesinde açıldı. İlk tahminlere göre, ilk gün koleksiyonları 5.25 crore ve 5.75 crore Rs aralığında. Bu da pandemi sonrası dünyada vizyona giren bazı büyük filmlerden çok daha iyi demek. Lehine giden faktörlerden biri, izleyicilere biletlerini popüler biletleme uygulaması BookMyShow'da rezerve etmeleri halinde bir alana bir bilet bedava teklifinin verilmesiydi. Teklif sunulduğundan beri, filmin bilet satışlarında ani bir artış görüldü.

Başlangıçta teklif yalnızca cuma, yani yayınlandığı gün için geçerliydi. Ancak Cuma akşamı teklif 4 Haziran Pazar gününe kadar uzatıldı. Ticarete göre bu, Zara Hatke Zara Bachke için daha fazla seyirciyi sinemalara çekecek.
İlginç bir şekilde, izleyicileri komedi-dramı izlemeye çeken tek sebep bu teklif değil. Mumbai'deki bir multiplex'teki bir yetkili, Bollywood Hungama'ya şunları söyledi: ''Bir alana bir bilet bedava teklifi, yalnızca bir kişi çevrimiçi bilet rezervasyonu yaparsa kullanılabilir. Ancak birçok izleyicinin, teklifin geçerli olmadığı gişeden bilet aldığını gördük. Bu, izleyicilerin sadece teklif için değil, aynı zamanda ürünle gerçekten ilgilendikleri için de filmi izlemeye geldiklerini gösteriyor.'' 
Mumbai'deki başka bir multipleksten bir yönetici, "Yapımcılar gişe rekorları kıran fiyatlandırmayı değil, normal fiyatlandırmayı tercih ettiler. Bunun da ötesinde, izleyiciler teklif aracılığıyla bir ücretsiz bilet aldı. Ve teklif olmasa bile, özellikle haftanın diğer filmi Spider-Man: Across The Spider-Verse'de bilet fiyatları biraz şişirilmişken, makul fiyatlar büyük rol oynadı. Ayrıca Zara Hatke Zara Bachke, aileleri hedefleyen temiz bir proje. Ayrıca Phir Aur Kya Chahiye şarkısı da çok işe yaradı." dedi.
Devam etti, ''IPL sezonu bitti ve insanlar boş zaman ve eğlence için dışarı çıkmak istiyor. Diğer bir faktör de, Mayıs ayında The Kerala Story dışında büyük bir Hintçe yayın olmaması. Birçoğu uzun süredir beyaz perdede bir Hint filmi izlemedi. Zara Hathke, tam zamanında geldi.''
BookMyShow teklifi ve filmi izlemeye yönelik samimi ilgi nedeniyle Zara Hatke Zara Bachke'nin sağlıklı bir hafta sonu geçirmesi bekleniyor. Hafta içi devam ederse yılın sürpriz hiti olarak karşımıza çıkabilir.

Kaynağa gitmek için tıklayınız.

Yorumlar

BU HABER HAKKINDAKİ DÜŞÜNCELERİNİZ NELER ?