Karan Johar İçin Kocaman Bir Alkış!

Melbourne Hint Film Festivali (IFFM), bu yılki festivalin sektörde 25 olağanüstü yılını tamamlayan Hindistan'ın en ünlü film yapımcılarından biri olan Karan Johar'a saygı duruşunda bulunacağını duyurdu. 11-20 Ağustos tarihleri arasında gerçekleşecek olan festival, Karan Johar onuruna bir dizi etkinlik ve özel gösterimlere ev sahipliği yaparak, Karan Johar'ın Hint sinemasına yaptığı olağanüstü katkıyı gözler önüne serecek.

İlk yönetmenlik denemesini 1998'de ikonik film Kuch Kuch Hota Hai ile yapan Karan Johar, benzersiz vizyonu ve hayattan daha büyük hikayeler anlatma yeteneği ile izleyicileri büyüledi. Yıllar içinde seçkin bir yönetmen olarak yerini sağlamlaştırdı ve Hint film endüstrisinde silinmez bir iz bıraktı.
IFFM, Johar'ın olağanüstü yolculuğunu, vizyoner hikaye anlatımını ve sinemaya olan sarsılmaz tutkusunu kutlamayı amaçlıyor. Karan Johar sadece bir film yapımcısı olarak muazzam bir başarı elde etmekle kalmadı, aynı zamanda bir yapımcı olarak da önemli katkılarda bulundu. Uluslararası üne sahip yapım evi, dünya çapında tanınırlık kazanan çığır açan filmler ortaya çıkardı. Dahası, Johar'ın hem kamera önünde hem de arkasında yetenekleri beslemeye olan bağlılığı, çok sayıda tomurcuklanan sanatçının ve sektör profesyonelinin piyasaya sürülmesiyle sonuçlandı.
Bunu ve festivale katılımını değerlendiren Karan, ''14. Melbourne Hint Filmleri Festivali'nin bir parçası olmaktan büyük onur duyuyorum. Sinemacı olarak 25. yılımı kutladığım için bu yıl benim için özel bir anlam taşıyor ve kariyerimdeki bu dönüm noktasını anmak için bu festivalden daha iyi bir platform düşünemiyorum. Festivalde üçüncü kez döndüğümde, Avustralyalı izleyicilerden gördüğüm sevgi ve destek beni çok etkiledi. Festivalin, yolculuğumdaki bu önemli dönüm noktasını kutlamak için özel bir deneyim ve kutlamalar küratörlüğü yapması, bende bir neşe ve şükran duygusu uyandırıyor. Bir film yapımcısı olarak son 25 yılı, zorlukları, zaferleri ve sanatsal vizyonumu şekillendiren öğrendiklerimi yansıtmak için bir fırsat. Film yapımcıları ve sinema tutkunlarına ilham vermeyi ve onlarla bağlantı kurmayı umarak, yolculuğumdan edindiğim bilgileri ve anekdotları paylaşacağım festivalde özel bir konuşma yapmayı dört gözle bekliyorum.'' dedi.
Yaklaşan kutlama hakkında konuşan Festival Direktörü Mitu Bhowmick Lange, "Karan Johar, Hint sinemasının gerçek bir simgesi ve sektör üzerindeki etkisi göz ardı edilemez.'' dedi.

Kaynağa gitmek için tıklayınız.

Yorumlar

BU HABER HAKKINDAKİ DÜŞÜNCELERİNİZ NELER ?