Müzik Hakları Konusunda Şaşırtıcı İddialar!

Güneyli sansasyon Atlee'nin yönettiği Shah Rukh Khan'ın başrol oyuncusu olduğu Jawan, duyurulduğu günden beri manşetlerde yer alıyor. Şimdi, filmle ilgili en son güncelleme, Jawan'ın müzik haklarının eşi görülmemiş bir meblağ karşılığında satıldığı. Nayanthara ve Vijay Sethupathi'nin de rol aldığı, yönetmenliğini ünlü yönetmen Atlee Kumar'ın yaptığı, merakla beklenen Shah Rukh Khan filmi Jawan'ın müzik hakları şaşırtıcı bir şekilde 36 milyon Rs'ye satıldı. Bununla birlikte, iyi bir sektör kaynağı, raporların aksine hakların 25-30 Rs aralığında bir fiyat getirdiğini ortaya koyuyor.
Kaynak ''Jawan son zamanların en çok beklenen filmlerinden biri, bu yüzden filmin müzik haklarının yüksek bir fiyata gelmesi şaşırtıcı değil. Bununla birlikte, hakların 36 cr'ye satıldığına dair raporların aksine, yapımcılar aynı şey için 25-30 cr arasında komisyon aldı.'' diyor. Fiyatlandırma hakkında daha fazla konuşmaya devam eden kaynak, ''Geleneksel olarak, büyük bütçeli bir şovmen, müzik haklarından 20-25 Rs arasında komisyon alabilirdi, benzeri görülmemiş bir anlaşmada haklar, yine normalden çok daha yüksek olan 25-30 Rs aralığında satıldı." Bu da yetmediyse, hakların 36 cr'ye satıldığına dair saçma sapan iddialar hakkında kaynak devam ediyor, ''Raporlar tamamen asılsızdır. Rs 36 cr, sadece müzik hakları için şaşırtıcı derecede yüksek bir miktar. Bunun olma ihtimali yok.'' dedi.
Görünüşe göre, bu haklar için yaşanan şiddetli rekabet, birkaç büyük oyuncunun anlaşma için rekabet etmesine tanık oldu, ancak kazanan olarak ortaya çıkan ve Shah Rukh Khan'ın Jawan'ının çok aranan müzik haklarını güvence altına alan T-Series'in astronomik teklifi oldu.
Filme gelince, film şimdiden sinemaseverler arasında büyük bir heyecan uyandırıyor ve bu yeni anlaşmayla şehrin en çok konuşulanı haline geldi. Jawan, Shah Rukh Khan, Nayanthara ve Vijay Sethupathi'nin yeteneklerini Atlee Kumar'ın yönetmenlik ustalığıyla birleştiren sinematik bir gösteri olmaya hazırlanıyor. Film, duygularla, aksiyonla ve sürükleyici bir hikaye anlatımıyla dolu büyüleyici bir anlatı sunmaya hazırlanıyor. Ağustos ayında vizyona girmesi beklenen filmin 7 Eylül'de beyaz perdede olması planlanıyor.

Yorumlar

BU HABER HAKKINDAKİ DÜŞÜNCELERİNİZ NELER ?