Hint Film Endüstrisinde Durum Ne?

Pandemi sonrası dehşetin sinema salonlarındaki etkilerinin ardından etkisi azalıyor gibi görünüyor ve bu çok hızlı gerçekleşiyor. Sooryavanshi, Diwali 2021'de izleyicileri sinemalara geri getirdiğinde bile, sonuç gerçekten harika değildi. Takip eden haftalarda her zamankinden daha fazla felaket ve başarısızlık yaşandı ve 2022 de pek cesaret verici olmadı, sadece ara sıra bir hit veya bir gişe rekorları kıran bir filmle devam etti. 2019'da sadece Bollywood sürümlerinden 4000'den fazla crore geldiğinde kanıtlanan gişe ihtişamı sonuncuydu ve 2023'ün bu başarıyı tekrarlamayı başarıp başaramayacağı merak ediliyordu.

Her ne kadar o 4000 crore dönüm noktasına ulaşmaktan hala çok uzakta olsak da, son üç ayda vizyona giren filmlerin performansı herhangi bir gösterge ise, en azından ilerleme doğru yönetmende. 
Evet, yıl Pathaan ile iyi başladı ve ardından Tu Jhoothi Main Makkaar da vardı. Ancak bu çok uzaktı ve Kisi Ka Bhai Kisi Ki Jaan, Bholaa, Selfiee ve Shehzada gibi büyük filmler kendilerinden beklenen türden bir işi gerçekten yapamadı. Ancak oyunun kurallarını değiştiren, Mayıs ayında piyasaya sürüldüğünde izleyicileri sürüler halinde geri getiren The Kerala Story oldu. O zamandan bu yana, üç ay geçti ve bir dizi iyi başarı elde edildi ve bu da tutarlı bir şekilde gerçekleşti.
Zara Hatke Zara Bachke başarılı olarak ortaya çıkan filmdi ve orta bütçeli filmlerin izleyicileri tekrar sinemalara çekmesi gerektiğinden gerçekten önemli. Bunu SatyaPrem Ki Katha izledi ve bu da benzer bir başarıya dönüştü. Bunun gibi arka arkaya projelerin gelmesiyle, seyirciler nihayet birbiri ardına cuma günleri sinemalara geri dönme havasına geri döndüler.
Bu, şimdi bir asırlık puan alan ve şimdi 150 crore sınırını geçmek için çok daha fazlasını ekleyecek olan Rocky Aur Rani Kii Prem Kahaani ile kanıtlandı. 
Cesaret verici olan şey, önümüzdeki haftaların da oldukça umut verici görünmesi. Ticaret, Gadar 2'yi minimum düzeyde bir sonraki 200 Crore Club katılımcısı olarak ilan etti ve OMG 2 de memnuniyetle kabul edildi, bu nedenle devralmak için zemin hazırladı. Sonra Dream Girl 2 geliyor ve bu film açılışıyla herkesi şaşırtabilir. Bu üç film de bir kazanan olarak ortaya çıkarsa, o zaman 2023'ün en iyi filmleri olduğu ortaya çıkabilir.
Mevcut çeyreğe gelince, Shah Rukh Khan'ın Jawan'ının Eylül ayında piyasaya sürülmesiyle zirvede bitmeli. Potansiyel olarak gişe rekorları kıran bir yapım aşamasında olduğu için, sahne önümüzdeki yılın son çeyreği için hazır olacağından, sergi ve dağıtım sektörü için neşelendirecek çok şey olacağından emin olabilirsiniz.
Neyse ki, işler şu anda Hint film endüstrisinin lehine gidiyor ve endüstrinin önüne gelebilecek tüm başarılarla yapabileceği gibi, bunun yıl sonuna kadar devam etmesini umuyoruz.

Kaynağa gitmek için tıklayınız.

Yorumlar

BU HABER HAKKINDAKİ DÜŞÜNCELERİNİZ NELER ?