Yami Gautam Filmin Aldığı Sertifikadan Dolayı Mutsuz!

Akshay Kumar'ın yönettiği, 2012'nin hit filmi Oh My God!'ın devamı niteliğindeki OMG 2'ye Merkez Film Sertifikasyon Kurulu (CBFC) tarafından 'A' sertifikası verildi. Filmde avukat Sanjana Tripathi rolünü oynayan Yami Gautam Dhar da aynı şeyden bahsederken, CBFC'nin kararından duyduğu hayal kırıklığını dile getirdi. Filme 'A' sertifikası verildiğini öğrendiğinde 'cesaretinin kırıldığını' söyledi. Konuşmasına geçmeden önce A sertifikasının ne demek olduğunu açıklayalım: A sertifikası demek, o filmi 18 yaş ve üstü izleyebilir demek. Film, cinsellikle alakalı olduğu için 18 yaş altı izleyemeyecek anlamına geliyor.
Indian Express ile yaptığı bir sohbette Yami, "Biraz cesaret kırıcıydı. Bunu engelleyemedik. Çok fazla sorumlulukları olmasına rağmen bunu dengelemek zorunda olmaları anlaşılır bir durumdur. 12 ila 17 yaş grubu Orta Doğu'da bile 12+ sertifikasına sahipler ki bunun çok uygun olduğunu düşünüyorum. Burada da (CBFC sertifikasyonunda) bazı değişiklikler olduğunu duyduk ve herkesin işini kolaylaştırmak için şu anda olduğundan daha fazla sertifika kategorisi olacak.'' dedi.
"Niyetleri asla insanların duygularını incitmek değildi." diye ekledi. Yami, OMG 2'nin cinsel eğitim hakkında bir konuşma başlatacağını umuyor. Filmin sakıncalı olmadığına ve çocukların ebeveynleri ile birlikte izleyebileceğine inanıyor. Filmi 'eğlenceli ve alakalı' olarak nitelendirerek sözünü bitirdi ve filmin sinemalarda gösterime girmesinden mutlu.
Filme geri dönersek, Akshay Kumar ve Pankaj Tripathi'nin başrol oyuncusu olduğu bu film bugün vizyona giriyor. Film cinsellik  eğitimi etrafında dönüyor. 

Yorumlar

BU HABER HAKKINDAKİ DÜŞÜNCELERİNİZ NELER ?